Sprzątanie Świata - Polska 2013

ODKRYWAMY CZYSTĄ POLSKĘ - pod takim hasłem rusza tegoroczna, akcja „Sprzątanie świata – Polska”, której finał przypada, jak zwykle na 3. tydzień września, czyli 20 - 21 - 22 września.
Dlatego w dniu 20 września nasze Gimnazjum wzorem ubiegłych lat włączyło się w akcję „Sprzątanie Świata 2013”. Został posprzątany teren wokół szkoły tj. dziedziniec, boisko i parking oraz odcinek  drogi powiatowej (rowy) w kierunku Inowrocławia do przystanku autobusowego w Sławęcinku. Gimnazjaliści zbierali plastiki, puszki aluminiowe, szkło, papier. Korzystali z rękawiczek i worków przeznaczonychi na różne odpady.
Rękawice gumowe i worki na śmieci otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Inowrocław, z którym zawsze współpracujemy przy takich okazjach. Śmieci  znoszono do konkretnego kontenera. Razem uczniowie zebrali 6 worków.

Ponadto w ramach akcji został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem "Jestem przyjacielem Ziemi-chronię środowisko”. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły.
Nagrodzeni:
I m-sce Marzena Broniszewska kl. Ib
II m-sce Klaudia Pułaczewska kl. Ib
III m-sce Natalia Szczupak kl. Ib
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.
Ta proekologiczna akcja ma na celu wykształcenie u jak najszerszej grupy osób bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety, przejawiającego się w większej dbałości o nią. A na podstawie tego co widzieliśmy sprzątając, śmiało możemy stwierdzić, że ludzie w tej kwestii muszą się jeszcze dużo, dużo nauczyć!!!
Nad całością czuwały p. M. Halik i p. K. Stachowiak.