Dzień Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika

Dnia 6.12.2012 r. w naszym gimnazjum odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika. Z tej okazji postanowiliśmy godnie uczcić ten dzień. Święto naszego patrona było dniem wolnym od zajęć lekcyjnych i obfitowało w wiele ciekawych zajęć i niespodzianek.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od 8 rano. Wtedy to uczniowie dekorowali świątecznie swoje sale oraz przygotowywali portrety Mikołaja Kopernika na Międzyklasowy Konkurs z okazji Dnia Patrona Szkoły – Mikołaj Kopernik w krzywym zwierciadle. Po obradach, komisja w składzie dyrektor Robert Orczykowski, pani Magdalena Halik oraz pani Sabina Nowicka – Prusak wybrała zwycięzcę tej konkurencji. Najlepszą okazała się klasa IIB. Następnie o godzinie 10.30 rozpoczęło się uroczyste świętowanie na sali gimnastycznej. Wystawę poświęconą Mikołajowi Kopernikowi przygotowała pani Agnieszka Kwiatkowska. W dniu tym, poprzez uroczyste ślubowanie oficjalnie przyjęliśmy w kręgi naszej szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych. Następnie rozstrzygnięte zostały konkursy: konkurs plastyczny – „Totalny kosmos”, w którym główną nagrodę otrzymał uczeń klasy IIIa Kacper Swat (organizator konkursu pani Sabina Nowicka - Prusak), oraz konkurs wiedzy Mikołaj Kopernik – życie i dokonania (organzatorzy pani Elżbieta Tokarz i pani Dorota Kozłowska), w którym główną nagrodę otrzymał uczeń klasy IIIa Mateusz Drążkowski. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody. W dniu tym był również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez koło kulinarne pod opieką pani Jolanty Kaźmierczak. Całość zakończyło przedstawienie pt.: „Rzecz o Mikołaju Koperniku” przygotowane przez uczniów klasy IIB pod opieką pani Magdaleny Czerniak. Za dekorację odpowiedzialna była pani Katarzyna Stachowiak i pani Magdalena Przybylska. Nad całością czuwała pani Anna Piasecka. Za rok czeka nas kolejna taka uroczystość!