Spotkanie z fizyką

Dnia 16 listopada odbyliśmy kolejną w tym roku szkolnym wycieczkę do Torunia. Plan wycieczki obejmował wizytę w Domu Mikołaja Kopernika, gdzie zwiedzaliśmy wystawę „Świat toruńskiego piernika”. Zobaczyliśmy liczne ekspozycje, a przewodniczka  w stroju historycznym wprowadziła nas w świat piernika poprzez zapoznanie z dziejami toruńskiego rzemiosła piernikarskiego i opowiadanie legend.  Dużą atrakcją była możliwość stworzenia autorskiego piernika.

Celem głównym wycieczki był udział w kolejnym wykładzie z fizyki z cyklu „Spotkania z fizyką”, na toruńskim UMK. Tym razem obejrzeliśmy pokaz zatytułowany „Płynie prąd”, podczas którego zaprezentowano szereg doświadczeń z elektryczności.
Opiekę nad uczniami sprawowały p. Janowska oraz p. Kozłowska.