Dzień bez papierosa

Ideą Międzynarodowego Dnia Bez Papierosa jest zwrócenie uwagi nie tylko na szkodliwość palenia tytoniu, ale także zaapelowanie do palaczy o podjęcie decyzji woli, mających na celu wyzwolenie się z tego straszliwego uzależnienia, jakim jest nikotynizm.

W ramach działań profilaktycznych i prozdrowotnych szkoły związanych z realizacją kolejnej edycji ogólnopolskiego programu "Trzymaj formę" Samorząd Uczniowski pod opieką p. J. Orczykowskiej, p. K. Stachowiak i p. M. Halik ogłosił konkurs plastyczny "Stop paleniu". Celem było m.in. kształtowanie postaw i zachowań antytytoniowych wśród uczniów wszystkich klas  gimnazjalnych.  Szkodliwość palenia i nawoływanie o zaprzestanie ulegania nałogowi palenia nikotyny  prezentowały plakaty rozmieszczone w całej szkole.

Natomiast 15 listopada nasi uczniowie zorganizowali happenig pod hasłem "Dzień bez papierosa" przed Urzędem Gminy Inowrocław. Uczniowie rozdawali ulotki informacyjne, a ponadto apelowali do wszystkich ulegających każdego dnia zgubnej pokusie zapalenia papierosa, aby w tym dniu wykazali silną wolę i powstrzymali się od palenia. Uczestnicy happeningu spotkali się z Zastępcą Wójta Gminy Inowrocław panem Markiem Karólewskim i Sekretarzem Gminy panem Maciejem Przeździęk przekazując ulotki informujące i zachęcające do czynnego włączenia się w akcję.
Happening spotkał się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców Inowrocławia.