Debatowali o Samorządzie Uczniowskim

„Samorząd uczniowski to nie tylko prezydium, to także wszyscy uczniowie.” Do takiego stwierdzenia doszli uczniowie podczas międzyszkolnej debaty na temat działania samorządu uczniowskiego w dniu 13 kwietnia.

Inicjatorem spotkania był Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum pod opieką p. K. Stachowiak.

Swoją obecnością zaszczyciła nas młodzież z okolicznych szkół gminy Inowrocław: z Żalinowa, Jaksic, Orłowa, Pławina i Tupadeł. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem pracy i dotychczasowych osiągnięć samorządów poszczególnych szkół. Następnie uczniowie przeszli do dyskusji. Atmosfera była bardzo przyjemna. Debata zaowocowała wieloma świetnymi pomysłami. Młodzież postanowiła, że takich spotkań powinno odbywać się więcej. Dyskusja bowiem pomaga polepszyć pracę samorządów uczniowskich i pozwala uczniom wymienić się swoimi doświadczeniami.