Gminny Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

30 marca 2012 roku w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbył się Gminny Turniej BRD. Został powołany zespół sędziowski w składzie: Janusz Kubiak – sędzia główny, Marek Słabiński, Magdalena Bujak, Grzegorz Piątek – członkowie. Obserwatorem był przedstawiciel KPP w Inowrocławiu – pan Rafał Pokorski. Swoją obecnością turniej zaszczyciły władze Gminy Inowrocław: Tadeusz Kacprzak – wójt, Marek Karólewski - wicewójt i Pani kierownik GZEAS Małgorzata Makowiecka.

W turnieju wzięły udział: Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie a także Szkoły Podstawowe: Góra, Jaksice, Orłowo, Łojewo i Tupadły. W pierwszej cześci turnieju uczniowie zmagali się z testami obejmującym wiedzę z zasad ruchu drogowego i pierwszej pomocy. Kolejne etapy turnieju – jazda po torze przeszkód, jazda w miasteczku ruchu drogowego i udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej wyłoniły zwycięzców.
Do etapu powiatowego zakwalifikowały się szkoły:
Gimnazjum w Sławęcinku (Karol Witoń, Bartłomiej Tomaszewski, Michał Płoszaj) i Szkoła Podstawowa w Górze (Katarzyna Bochat, Dominik Jasiński, Jakub Anders).
Gratulujemy!