VII Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej

Dnia 27 marca w Szkole Podstawowej w Jaksicach odbył się VII Powiatowy Festiwal Piosenki Skautowej.
Szkoła Podstawowa w Jaksicach już po raz siódmy gościła 150 harcerzy, którzy występowali w trzech kategoriach: zespół, duet, solista.

Uroczystość uświetnili: Wójt Gminy Inowrocław Tadeusz Kacprzak, wice starosta Sławomir Szeliga, zastępca komendantki Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP Maciej Sas, komendantka Hufca ZHP Inowroclaw Anna Adamczyk, Ksiadz Adam Meller, kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno- Admisnistracyjnego Szkół Małgorzata Makowiecka, dyrektor Gminnej Biblioteki W Jaksicach Krystyna Sowińska, przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Kujawa, zastępca przewodniczącej Justyna Kułakowska i skarbnik Rady Rodziców Joanna Pietrzak.

W kategorii duet starszoharcerski I miejsce zajęli Filip Szatkowski i Jan Wróbel, II miejsce Jagoda Fołda i Martyna Kołpak, III miejsce Agata Piotrowska i Agnieszka Radzikowska z 11 DH Słowianie (pod opieką drużynowej K. Leśniak).