X Gimnazjada Matematyczna

Dnia 28 marca w I LO im. Jana Kasprowicza odbył się finał jubileuszowej X Gimnazjady Matematycznej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego.  Do finału zostało zakwalifikowanych 25 uczniów, a wśród nich uczniowie kl. IIIa naszego gimnazjum.  Nasi koledzy odnieśli ogromny sukces -  Aleksander Dobkowski został laureatem  IV miejsca, a Kamil  Drążkowski zdobył tytuł finalisty. Gratulujemy!

Konkurs składał się z dwóch części - przez pierwszą godzinę uczestnicy zmagali się z trzema, bardzo ciekawymi zadaniami otwartymi, a po przerwie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru. W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu profesor Eugeniusz Mikołajczak zapoznał  wszystkich z funkcjonowaniem na terenie ILO astrobazy ( można było również zobaczyć wybuchy na Słońcu).
Do konkursu  naszych kolegów przygotowywała pani Halina Janowska.