Turniej matematyczny w Kościelcu

W dniu 30 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Kościelcu odbyła się II edycja Międzyszkolnego Turnieju Matematycznego dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów z klasy IIIa w składzie: Anna Łozicka, Aleksander Dobkowski, Kamil Drążkowski i Mateusz Tomaszewski.

Turniej składał się z pięciu konkurencji – były to zadania zróżnicowane dotyczące geometrii, działań  na liczbach, a także zastosowania matematyki w praktyce. Zespół nasz zajął III miejsce (chociaż jeden z zawodników Mateusz – miłośnik zarówno matematyki jak i sportu - uczestniczył w konkursie z kontuzją kolana). Gratulujemy miejsca na podium.
Zespół reprezentujący naszą szkołę przygotowywała pani Halina Janowska.