Giełda szkół

Nadszedł czas, kiedy  uczniowie  klas trzecich muszą podjąć decyzję o wyborze zawodu. Wybór ten decyduje o ich przyszłym życiu, szczęściu, zadowoleniu i samorealizacji.  Ponieważ podjęcie tej decyzji nie jest zadaniem łatwym w naszej szkole, w ramach programu orientacji zawodowej co roku jest organizowana „Giełda szkół”.

Dnia 29.03.2011r odbyło się spotkanie uczniów klas III naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionego gimnazjum z Rojewa z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych z terenu Miasta i Powiatu Inowrocław. W tym roku  szkoła gościła nauczycieli i uczniów  z 11 szkół  ponadgimnazjalnych, tj.: II Liceum Ogólnokształcącego  im M. Konopnickiej, Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1 im. Jana Pawła  II, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piechcinie, Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Genowefy Jaworskiej, Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Franciszka Zubrzyckiego, Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 "EKONOMIK", Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 im. gen. Władysława Sikorskiego, Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Jana Pawła II  w Kościelcu, Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kobylnikach, Szkoły Ponadgimnazjalne „Tempus” oraz  Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosło.
Celem spotkania było  zapoznanie uczniów klas III gimnazjum z ofertą edukacyjną na  rok szkolny 2012/2013 oraz z wymaganiami stawianymi przez poszczególne szkoły ponadgimnazjalne. Zaproszeni goście zaprezentowali szeroki wachlarz możliwości w wyborze przyszłej szkoły i zawodu.
Spotkanie zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego Annę Drzewiecką  i  panią Agnieszką Kwiatkowską.