III edycja Sejmiku Uczniowskiego

Dnia 26.11.2011r. w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku odbyła się III Edycja Sejmiku Uczniowskiego pod hasłem „Bezpieczni w sieci”. Honorowy patronat objął  Wójt Gminy Inowrocław, a współorganizatorem była Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy. Udział w sejmiku wzięli przedstawiciele Gminy Inowrocław w osobach: Wójt Gminy Inowrocław  pan Tadeusz Kacprzak, zastępca Wójta pan Marek Karólewski, Kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Gminy Inowrocław pani  Małgorzata Makowiecka, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Ewa Słowik. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również: Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu pani Krystyna Pęczkowska, zastępca dyrektora pani Ewa Wróbel, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu, na czele z panią sierżant Izabelą Lewicką-Woszczak, psycholog pani Joanna Gronowska, terapeuta uzależnień pani Monika Dziwnisz.

Sejmik został zorganizowany dla  uczniów, rodziców, nauczycieli i opiekunów ze  szkół podstawowych i gimnazjów oraz  świetlic środowiskowych z terenu Gminy Inowrocław. Do udziału w sejmiku zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe i gimnazjalne  działające na terenie gminy Inowrocław oraz świetlice środowiskowe z: Turzan, Cieślina, Gnojna, Kruszy Podlotowej, Latkowa, Słońska i Tupadeł.

Plan sejmiku przedstawiał się następująco:

1. Wprowadzenie w tematykę spotkania przez panią sierżant Izabelą Lewicką-Woszczak
  2. Przedstawienie o tematyce profilaktycznej.
  3. Pokaz „Pierwszej pomocy”.
  4. Poczęstunek dla uczestników sejmiku.
  5. Warsztaty dla uczniów, rodziców/opiekunów i nauczycieli.
  6. Konkurs szybkiego pisania na klawiaturze -„Mistrz klawiatury”
  7. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i informatycznego, rozdanie nagród.
  8. Podsumowanie i zakończenie obrad sejmiku.

W sejmiku udział wzięli słuchacze Szkoły Policealnej  Medyczno-Społecznej  w Inowrocławiu w celu zademonstrowania pokazu pierwszej pomocy. W trakcie pokazów uczyli  prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej, udzielania pierwszej pomocy w przypadku złamania, omdlenia, krwotoku i ran.

Zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczny w sieci” oraz konkursu szybkiego pisania na klawiaturze. Wójt Gminy pan Tadeusz Kacprzak wręczył zwycięzcom nagrody.

Organizatorzy sejmiku:

Magdalena Czerniak