Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto państwowe, święto oświaty i szkolnictwa wyższego. Ustanowione 27 kwietnia 1972 na mocy ustawy - Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982, na mocy ustawy - Karta Nauczyciela, obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773.

13 października był dniem pełnym uśmiechów na twarzach pracowników szkoły i uczniów.
Dyrektor szkoły p. R. Orczykowski przypomniał krótko historię DEN, a przewodnicząca szkoły - Agnieszka Marjanowska złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia, a podczas rozdawania kartek z życzeniami uczniowie odśpiewali ''Sto lat''.