Sprzątanie Świata - Polska 2011

Dnia 20 września uczniowie naszej szkoły czynnie wzieli udział w tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata".

Został posprzątany teren wokół szkoły tj. dziedziniec, boisko i parking oraz odcinek drogi (rowy) w kierunku Inowrocławia do przystanku autobusowego w Sławęcinku. Gimnazjaliści zbierali plastiki, puszki aluminiowe, szkło, papier. Dysponowali rękawiczkami i workami przeznaczonymi na różnorodne odpady naturalne. (Rękawice gumowe i worki na śmieci otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Inowrocław, z którym zawsze współpracujemy przy takich okazjach). Śmieci  znoszono do konkretnego kontenera. Razem uczniowie zebrali 7 worków.
Dopełnieniem akcji był konkurs plastyczny "Lasy to życie - chrońmy je". Konkurs przeznaczony był dla wszystkich zainteresowanych. Rozmiar i technika wykonania pracy była dowolna (od rysunku po grafikę komputerową).
Akcja przyniosła wiele satysfakcji naszym uczniom:)
Nad całością czuwały p. E. Bryl, p. J. Orczykowska, p. K. Stachowiak.