Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Projekt "Naukowy Zawrót Głowy"

 

Projekt  nr RPKP.10.02.02-04-0015/16 pn. „Naukowy Zawrót Głowy” realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie Projektu nr UM_SE.433.1.111.2017 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi Priorytetowej 10 Innowacyjna Edukacja, Działanie 10.2 Kształcenie Ogólne i zawodowe Poddziałania 10.2.2 Kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020

 

Artykuły

2017-10-02

ZAJĘCIA DODATKOWE W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO “NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY”

Celem Projektu i realizowanych w jego ramach zajęć dodatkowych dla uczniów jest podniesienie u dzieci i młodzieży kompetencji kluczowych, zwłaszcza matematyczno-przyrodniczych, informatycznych, naukowo-technicznych, językowych, umiejętności uczenia się, inicjatywności i przedsiębiorczości prowadzących do zwiększenia szans na osiągnięcie sukcesu szkolnego oraz wzmocnienie  pozycji młodego pokolenia na przyszłym rynku pracy. 

Czytaj więcej o: ZAJĘCIA DODATKOWE W RAMACH PROJEKTU UNIJNEGO “NAUKOWY ZAWRÓT GŁOWY”
2017-10-10

Naukowy Zawrót Głowy w liczbach

Trochę liczb o naszym projekcie. Zebraliśmy informacje dotyczącą liczby godzin z poszczególnych zajęć i kto je prowadzi narazie tylko informacje z naszej szkoły ale niedługo umiescimy również  ze Szkoły Podstawowej w Górze i Orłowie, które też realizują ten sam projekt " Naukowy Zawrót Głowy".

Czytaj więcej o: Naukowy Zawrót Głowy w liczbach
2017-11-21

Projekt strony www

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu,  od października 2017 r.  w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku. Uczestniczy w nich 10 uczniów klasy gimnazjalnej II d. 

Czytaj więcej o: Projekt strony www
2018-01-18

"I robot" - zajęcia z informatyki z elementami robotyki

W dniu 18 stycznia 2018r. byliśmy na zajęciach informatyki z robotyką, które prowadzi Pan Robert Orczykowski. Roboty zakupione w ramach projektu są super. Nie zdawaliśmy sobie sprawy , że tak prosto można je programować. A to co pokazali nam nasi koledzy  było niesamowicie interesujące – zdjęcia poniżej. Na koniec poprosiliśmy aby każdy z uczestników powiedział kilka zdań o swoich zajęciach. Oto one:

Czytaj więcej o: "I robot" - zajęcia z informatyki z elementami robotyki
2018-02-01

Projekt BLIŻEJ KULTURY

Kolejną grupą w naszych odwiedzinach byli uczniowie z projektu BLIŻEJ KULTURY.  Zajęcia w ramach projektu odbywają się w pięciu cyklach. Mają na celu służyć otwarciu się młodych ludzi na kulturę.

 

Czytaj więcej o: Projekt BLIŻEJ KULTURY
2018-02-06

Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne w Szkole Podstawowej w Sławęcinku.

Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne, w których uczestniczy 8 – osobowa grupa uczniów z klasy IIa prowadzone są metodą eksperymentu. Polega ona na tym, że najpierw formułujemy ciekawy problem, a następnie przewidujemy rozwiązanie ( czyli stawiamy hipotezę) i w końcu przeprowadzamy obserwacje i doświadczenia dzięki którym otrzymujemy wynik i porównujemy go  z przyjętą hipotezą.

 

Czytaj więcej o: Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczne w Szkole Podstawowej w Sławęcinku.
2018-02-06

Nie taka straszna fizyka jak o niej mówią

Zajęcia fizyki w ramach projektu prowadzone są dla uczniów klasy trzeciej. Spotkania mają na celu przybliżenie "wiedzy tajemnej" jaką jest fizyka. Uczniowie mają okazję przekonać się na własne oczy, że nie zawsze teoria podąża za praktyką. Na co dzień na lekcjach wkuwają wzory i wbijają do głowy prawa i zasady fizyczne.

Czytaj więcej o: Nie taka straszna fizyka jak o niej mówią
2018-02-27

Wizyta Adriana i Mikołaja na zajęciach z języka angielskiego.

Mikołaj i Adrian mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego prowadzonych metodą projektu, ich celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów .

Czytaj więcej o: Wizyta Adriana i Mikołaja na zajęciach z języka angielskiego.
2018-03-05
2018-03-13

Pliki do pobrania