Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2009/2010

2009/2010

Artykuły

2011-04-16

SZKOLNY KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

Dnia 5 listopada 2009r. odbył się szkolny etap Przedmiotowego Konkursu z Matematyki, do którego przystąpiło 13 uczniów naszej szkoły. Najlepszy wynik uzyskał uczeń klasy IIIa Dawid Wiktorowski. Dawid reprezentował nasze gimnazjum podczas etapu rejonowego, który miał miejsce 18 grudnia w Gimnazjum nr 4 w Inowrocławiu.

Czytaj więcej o: SZKOLNY KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI
2011-04-16

Jarmark adwentowy i konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową w Przysieku

W dniu 12 grudnia uczennica naszej szkoły Monika Basińska z kl. III b pod opieką p. mgr K. Stachowiak wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, w którym otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minkowie, Oddział w Przysieku. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. Koniecznie należało uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Oceniane było: nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

Czytaj więcej o: Jarmark adwentowy i konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową w Przysieku
2011-04-16

Przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce” z okazji Mikołajek

W dniu 3 grudnia w Przedszkolu nr 14 „Muzyczna Kraina” w Inowrocławiu kółko teatralne z naszej szkoły „Maska” wystawiło przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce” z okazji Mikołajek. Samorząd Uczniowski obdarował dzieci mikołajkowymi czapkami.

Czytaj więcej o: Przedstawienie pt. „Witajcie w naszej bajce” z okazji Mikołajek
2011-04-16

We wtorek 1 grudnia obchodziliśmy światowy dzień walki z AIDS

W ramach tej akcji zorganizowano:
-konkurs wiedzy o AIDS, w którym I miejsce zajęły Paulina Urbańska z kl. III b i Sylwia Drelich z kl. III a--Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę informacyjną o ADIS oraz przypinał czerwone wstążeczki symbolizujące solidarność z zakażonymi i chorymi na ADIS
-przedstawienie „Narkosen”

Czytaj więcej o: We wtorek 1 grudnia obchodziliśmy światowy dzień walki z AIDS
2011-04-16

27 listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzania firmy P.P.H. „Ozdoba” s.c. w Gnieźnie

W dniu 27 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką pani mgr M. Halik, pani mgr M. Czerniak i pani mgr K. Stachowiak mieli możliwość zwiedzania firmy P.P.H. „Ozdoba” s.c. w Gnieźnie. Firma ta zajmuje się produkcją ozdób choinkowych szklanych. Zakup wyrobów cieszył się wśród naszych uczniów dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej o: 27 listopada uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzania firmy P.P.H. „Ozdoba” s.c. w Gnieźnie
2011-03-05

AKCJA - GÓRA GROSZA W NASZEJ SZKOLE

Nasz Samorząd Uczniowski po raz kolejny przystąpił do udziału w akcji „Góra grosza”. Pod opieką p. mgr K. Stachowiak wolontariusze zaangażowali się całym sercem w zbiórkę pieniędzy. Tegorocznym celem było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, reprezentowane przez panią minister Katarzynę Hall.

Czytaj więcej o: AKCJA - GÓRA GROSZA W NASZEJ SZKOLE
2011-03-05

Egzaminy próbne klas trzecich

W dniach 24 – 26 listopada trzecioklasiści przystąpili do próbnych egzaminów po gimnazjum. We wtorek zmagali się z częścią z bloku przedmiotów humanistycznych, w środę z bloku przedmiotów matematyczno-przyrodniczych a w czwartek z częścią językową.

Czytaj więcej o: Egzaminy próbne klas trzecich
2011-03-05

ŚLADAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA

W piątek 13 listopada 2009 roku uczniowie klas drugich oraz trzecich naszego gimnazjum odbyli wycieczkę do Torunia „ŚLADAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA”. Młodzież zwiedzała Stare Miasto. Byliśmy m. in. pod Krzywą Wieżą, pod domem Kopernika – obecnym muzeum oraz na Rynku Staromiejskim pod pomnikiem Mikołaja Kopernika.
Następnie udaliśmy się do instytutu fizyki UMK na wykład „PŁYNIE PRĄD”, który połączony był jak zwykle z pokazem doświadczeń.

Czytaj więcej o: ŚLADAMI MIKOŁAJA KOPERNIKA
2011-03-05

Święto Odzyskania Niepodległości w Gnojnie

Dnia 6 listopada uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt gościć w świetlicy OSP w Gnojnie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Program uroczystości przewidywał:
-występ naszych uczniów opracowany i przygotowany przez p. mgr M. Czerniak i p. mgr K. Stachowiak
-okolicznościowe przemówienia Wójta Gminy Inowrocław p. mgr L. Skarbińskiego
-występ uczniów Szkoły Podstawowej im St. Przybyszewskiego w Łojewie
-wystąpienie przybyłych gości
-poczęstunek przygotowany przez Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Inowrocław – Koło w Gnojnie.

Czytaj więcej o: Święto Odzyskania Niepodległości w Gnojnie
2011-03-05

Światowy dzień bez papierosa

19 listopada w naszej szkole obchodziliśmy „Światowy dzień bez papierosa”. Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował stoisko z ulotkami i informacjami dotyczącymi nałogu nikotynowego. Stoisko przyciągnęło wielu ciekawskich. Ponadto Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. mgr K. Stachowiak, pielęgniarką szkolną p. J. Orczykowską i nauczycielem biologii p. mgr M. Halik zorganizował konkurs plastyczny pod hasłem: MY NIE PALIMY, NIE PAL I TY. Jury miało niemały problem z wyłonieniem najlepszej pracy, gdyż prac dostarczono wiele. Laureatką konkursu została: Monika Basińska z kl. III b.

Czytaj więcej o: Światowy dzień bez papierosa