Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

Jesteś tutaj: Start / O szkole

O szkole

 

Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku powstało w 2000 r. na miejscu szkoły podstawowej. Budynek szkoły rozbudowano, powiększono, unowocześniono i nasze gimnazjum stało się jednym z najnowocześniejszych w powiecie.

 

    
    

 

Dobudowano nowy budynek, w którym mieści się nowa, wielka sala gimnastyczna,

 

 sala gimnastyczna 3 sala gomnastyczna 2

      

 z nową szatnią i prysznicami.

 

 

szatnie

 

Od września 2008r zaszło kilka nowych, korzystnych zmian. Stworzono nową, dużo większą niż poprzednia świetlicę, w której zawsze odbywają się interesujące zajęcia, m.in. dla uczniów uzdolnionych artystycznie.

 

 

  swietlica 2 świetlica 1

 

Od samego początku dużą uwagę zwraca się na bezpieczeństwo uczniów w szkole, a w osiągnięciu tego pomaga pracownik ochrony szkoły oraz szkolny monitoring.

Nasi uczniowie posiadają szafki, w których przechowują swój szkolny ekwipunek. Zmieniają obuwie, gdyż czystość jest sprawą priorytetową w naszym gimnazjum.

 

    

 

Sala informatyczna wyposażona została w 10 nowych komputerów i serwer. Dodatkowo pracownia jest wykorzystywana także na innych lekcjach.

 

  

  

W ciągu ostatnich lat wyposażono gabinety lekcyjne w komputery i telewizory a także w inne cenne pomoce naukowe, dzięki którym lekcje mogą być prowadzone w sposób nowatorski i interesujący.

 

    

 

Swój gabinet ma też pedagog szkolny.

 

  

 

 Możemy poszczycić się sukcesami na olimpiadach, nasi uczniowie zajmują punktowane miejsca w powiecie i w województwie. Absolwenci naszej szkoły kontynuują naukę w liceach ogólnokształcących i profilowanych z bardzo dobrymi rezultatami. Wybitne osiągnięcia mają też nasi sportowcy.

 

 

   

 

         

  

W budynku szkoły znajduje się gabinet stomatologiczny i pielęgniarski.

 

  

  

Mamy szkolny sklepik, który prowadzi Samorząd Uczniowski.

 

 

 

Swoje zainteresowania można poszerzać i rozwijać na kółkach przedmiotowych, na które młodzież chętnie uczęszcza.

Jeśli chcesz być doceniany, mieć własne zdanie, nie chcesz przeżywać niepotrzebnych stresów, chętnie się uczyć, wybierz naszą szkołę.