Obchody X rocznicy powstania „Euro-Gim-Pak-Klubu” w Pakości

Dnia 11 maja 2009 roku Euro – Klub „Mikołaj Kopernik” działający w naszym gimnazjum wziął udział w obchodach X rocznicy powstania „Euro-Gim-Pak-Klubu” w Pakości.

Klub powstał w 1999 roku w trakcie trwania jednej z lekcji wiedzy o społeczeństwie.
Od początku opiekę nad klubem sprawował nauczyciel Ryszard Kuflewicz.

Gośćmi uroczystości byli m. in. poseł Janusz Zemke (przewodniczący komisji obrony narodowej), wicestarosta inowrocławski Sławomir Szeliga, a także założyciele klubu (dziś studenci dobrych polskich uczelni) oraz zaprzyjaźniony nasz SKE w składzie: Patrycja Cabaj, Joanna Gawron – przewodnicząca SKE, Kinga Grębicka, Milena Inklewicz, Marcin Książek, Bartosz Łodożyński, Kacper Miązek, Damian Szczepaniak, Mikołaj Szewczuk, Piotr Szumlas, Karolina Zalewska wraz z opiekunem mgr Tomaszem Galwas.

Najpierw odbył się uroczysty apel podczas którego przypomniano historię klubu oraz jego najważniejsze osiągnięcia. Po akademii w szkolnej auli rozpoczął się panel dyskusyjny, podczas którego na pytania dotyczące Unii Europejskiej odpowiadali poseł Janusz Zemke i wicestarosta Sławomir Szeliga.

tekst - mgr T. Galwas, zdjęcia - Sebastian Klóska kl. IIIc