Wycieczka do Grodu Piasta

Dnia, 23 czerwca klasa IIa  odwiedziła położoną na Kujawach nad jeziorem Gopło, owianą czarem baśni i legend Kruszwicę.
Opiekunowie grupy Janusz Kubiak i Henryk Kubiak zapoznali zwiedzających z historią miasta, które oprócz okresów swojej świetności przeżywało również lata niepowodzeń. Uczniowie zapoznali się z legendą o Popielu, którego zjadły myszy, o Piaście Kołodzieju, jego żonie Rzepisze i synu Ziemowicie, odbyli spacer po Nadgoplańskim Parku 1000-lecia, zwiedzali romańską Kolegiatę i Mysią Wieżę.

Foldery dla wszystkich oraz ulgę za bilety wstępu na Mysią Wieżę ufundował Kierownik Oddziału Nadgoplańskiego PTTK Pan Henryk Zajączkowski, czym zyskał sobie sympatię zadowolonych z  wycieczki młodych turystów z Gminy Inowrocław.