Podsumowanie programu grantowego „Jest takie miejsce… Smaki zapachy i kolory Kujaw”

W roku szkolnym 2011/2012 młodzież Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku pod kierunkiem mgr K. Stachowiak, mgr M. Czerniak i mgr A. Kwiatkowskiej uczestniczyły w realizacji projektu „Jest  takie miejsce… Smaki zapachy i kolory Kujaw”, nad którym patronat objęła fundacja BZ WBK.
Projekt ten cieszył się dużym zainteresowaniem i popularnością zarówno w środowisku szkolnym, jak i lokalnym. Realizacja poszczególnych zadań pozwoliła gimnazjalistom zgłębić wiedzą o regionie i jego mieszkańcach, budziła i rozwijała uczucia lokalnego patriotyzmu, kształtowały postawy obywatelskie.

Dzięki funduszom uzyskanym z BZ WBK w wysokości 2500 tys. zł uczniowie m.in. odwiedzili Muzeum Etnograficzne w Toruniu, zorganizowali spektakl teatralny, brali udział w różnych konkursach o tematyce regionalnej.
Materiały zgromadzone w trakcie realizacji projektu stały się inspiracją do dalszych działań związanych z edukacją regionalną.