Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Dnia 22 czerwca grupa uczniów pod opieką  p. M. Czerniak i p. A. Kwiatkowskiej wybrała się do Muzeum Etnograficznego w Toruniu.
Stałe ekspozycje w polskim muzealnictwie etnograficznym prezentują życie codzienne ludzi zamieszkujących wsie i małe miasta regionów etnograficznych: Kujaw, ziemi chełmińskiej,  Kaszub, Borów Tucholskich, Kociewia, Pałuk, ziemi dobrzyńskiej i Krajny.

Najcenniejsze zabytki ze zbiorów muzeum pokazano w taki sposób, by ilustrowały  codzienność, która dla współczesnego widza jest zaskakująca, niejasna, wręcz egzotyczna.

Atrakcją wycieczki było nie tylko zwiedzanie muzeum, ale także zwiedzanie przepieknego miasta Kopernika. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili zadowoleni.