AKCJA - GÓRA GROSZA W NASZEJ SZKOLE

Nasz Samorząd Uczniowski po raz kolejny przystąpił do udziału w akcji „Góra grosza”. Pod opieką p. mgr K. Stachowiak wolontariusze zaangażowali się całym sercem w zbiórkę pieniędzy. Tegorocznym celem było zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, reprezentowane przez panią minister Katarzynę Hall.

tekst – M. Migdał kl. II a, mgr K. Stachowiak