Jesteś tutaj: Start / RZECZNIK PRAW UCZNIA

czwartek      12.30-12.50

piątek           12.30-12.50

Gimnazjalisto:
  Uważasz, że łamane są Twoje prawa?

Przyjdź i zapytaj.

Rodzicu:
  Uważasz, że Twoje dziecko jest źle traktowane lub oceniane?

Przyjdź i zapytaj - poniedziałek, środa w każdą długą przerwę

Jestem obrońcą praw ucznia. Do moich zadań należy m. in. kwestionowanie niewłaściwych decyzji prawnych dotyczących ucznia, gromadzenia dokumentacji o przypadkach łamania jego praw, uświadomienie poszanowania praw i godności innych uczniów oraz pracowników szkoły.

Stoję na straży praw ucznia określonych w Statucie Szkoły, WSO, Konwencji o prawach dziecka. Rzecznik nie ustanawia praw, ale może sugerować, iż istnieje potrzeba zmiany lub ustanowienie nowych praw. Skoro stoję na straży praw ucznia możecie zwracać się z każdą sprawą związaną z naruszeniem prawa ucznia, dziecka. Chcę zaznaczyć, że ja nie wyręczam żadnych instytucji w ich działalności, jedynie uwrażliwiam by funkcjonowały w sposób przyjazny uczniowi. Chciałbym zachęcić i włączyć młodzież naszego gimnazjum do rozstrzygania "dużych" i codziennych problemów szkolnych. Zapraszam do współpracy ze mną.

Kiedy tylko jestem w szkole znajdę dla Was czas.

Wasz Rzecznik - Piotr Gotowalski

Ważne telefony:

? 234 72 12 - Policyjny telefon zaufania

? 233 82 10 - telefon zaufania - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci - Ośrodek Pomocy Dziecku i Rodzinie

? 0 800 12 00 02 - telefon dla ofiar przemocy w rodzinie - bezpłatny

? 0 800 39 22 18 - dyżury policyjnej infolinii - bezpłatny

Pamiętaj,
W każdym przypadku zwracasz się do osób kompetentnych.
Możesz liczyć na ich pomoc i dyskrecję.
Nie jesteś sam. Nie zamykaj się ze swoim problemem.