Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku

DH-Kamienie-2017_2018

21 DRUŻYNA STARSZOHARCERSKA "KAMIENIE"

IM. SZARYCH SZEREGÓW

 

 
 

Drużynę prowadzi druhna     Katarzyna Leśniak

                                                                      Magdalena Halik

                                                                      Katarzyna Stachowiak

Rada drużyny:

Oliwia Stefańska - zastępowa

Hugon Konieczny - zastępowy

Julia Kozaczyk - zastępowa 

Adam Bartnik - zastępowy

 

W roku szkolnym 2017/2018 działają zastępy:

"Młode Wilki" - zastępowa Oliwia Tarsalewska

              - zastepowy Adam Bartnik

"Pszczoła" - zastępowa Julia Kozaczyk

"Cichociemni" - zastępowy Hugon Konieczny

 

 

 


 

 

 

Artykuły

2018-01-22

Pluszak dla przedszkolaka

W styczniu harcerze z 21 DH KAMIENIE zorganizowali charytatywną zbiórkę używanych maskotek. Akcja trwała trzy tygodnie. W efekcie udało się zebrać tyle maskotek by starczyło dla każdego malucha.

Dnia 22 stycznia miał miejsce wielki finał akcji. Harcerze wraz z panem dyrektorem Robertem Orczykowskim zapakowali misie do worka i udali się do przedszkolaków, by wręczyć im upominki w postaci pluszaków.

 

Czytaj więcej o: Pluszak dla przedszkolaka
2017-12-22

Ku pamięci

Dnia 22 grudnia rodzina, przyjaciele, władze, mieszkańcy Inowrocławia i regionu oraz delegacja naszej 21 DH Kamienie żegnali majora Wacława Szewielińskiego, żołnierza Armii Krajowej honorowego obywatela miasta.
W wieku 97 lat zmarł Wacław Szewieliński, żołnierz Armii Krajowej, Honorowy Obywatel Miasta Inowrocławia, wieloletni przyjaciel naszej szkoły.
 
Czytaj więcej o: Ku pamięci
2017-12-21

Przyjmijcie Betlejemskie Światełko Pokoju

Dnia 21 grudnia harcerze z 21 DH KAMIENIE odwiedzili Urząd Gminy Inowrocław z betlejemskim światełkiem pokoju i świątecznymi życzeniami

Czytaj więcej o: Przyjmijcie Betlejemskie Światełko Pokoju
2017-12-19

Wigilia harcerska

Dnia 19 grudnia nasza drużyna uczestniczyła we wspólnej Wigilii. Towarzyszyły temu przygotowania do Wigilii. Nasze harcerki pięknie przystroiły stół z tej okazji. Druhny i druhowie wykonali z nakrętek choinkę, łańcuch i stroiki. Była też chwila na refleksję, śpiewy i życzenia. Radość wspólnego świętowania zaniesiemy wszędzie, gdzie tylko pójdziemy w przyszłym roku.  

Czytaj więcej o: Wigilia harcerska
2017-12-18

Betlejemski Zlot!

14 grudnia 2017 dziesięcioro harcerzy z naszej drużyny udało się na wyprawę po Światło Betlejemskie do samego Zakopanego. Nasza ekspedycja rozpoczęła się o północy, kiedy to zebraliśmy się na dworcu PKP w Inowrocławiu w oczekiwaniu na pociąg. 

Czytaj więcej o: Betlejemski Zlot!
2017-12-13

SZLACHETNA PACZKA

Drodzy Rodzice,

Bardzo dziękujemy za wspaniałe zaangażowanie w przygotowanie tegorocznej „Szlachetnej Paczki”. Wasze otwarte serca zaowocowały powstaniem pięknego prezentu dla rodziny! W tym roku w akcję włączyło się ponad czterdziestu rodziców, uczniów i pracowników szkoły. 

Czytaj więcej o: SZLACHETNA PACZKA
2017-11-25

II Spartakiada Drużyn Harcerskich w Kruszwicy

W dniach 24-25.11.2017 r.  nasza DH Kamienie po raz drugi wzięła udział w Spartakiadzie Drużyn Harcerskich w Kruszwicy.  Blisko 180 zuchenek, zuchów, harcerek i harcerzy z powiatu inowrocławskiego brało udział w  Spartakiadzie Harcerskiej. Przez dwa dni wszyscy gościli w murach ZSO  w Kruszwicy, a komendantką zlotu była  Druhna Iza Ratajczyk. W piątek odbyło się świeczkowisko. W sobotę zmagaliśmy się w konkurencjacjach sportowych. Patrol I starszych harcerzy z naszej drużyny zajął II miejsce. Gratulujemy.

Czytaj więcej o: II Spartakiada Drużyn Harcerskich w Kruszwicy
2017-11-18

I Powiatowy Konkurs Harcerski Hufca ZHP Inowrocław "Niezwykli ludzie Kujaw i Pomorza"

Dnia 18 listopada w budynku Hufca ZHP  Inowrocław został rozstrzygnięty I Powiatowy Konkurs Harcerski w kategorii plastycznej "Niezwykli ludzie Kujaw i Pomorza".                                                                                                                                                                                                                                                                 Z Dh Kamienie wyróżnienie za swoje prace otrzymały Zofia Derkowska i Agata Stachowiak. Gratulujemy naszym harcerkom sukcesu.

Czytaj więcej o: I Powiatowy Konkurs Harcerski Hufca ZHP Inowrocław "Niezwykli ludzie Kujaw i Pomorza"
2017-11-10

XIV Harcerski Bieg Niepodległościowy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku

10 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku spotkała się na XIV Biegu Niepodległości brać harcerska Hufca ZHP Inowrocław, by uczcić 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Czytaj więcej o: XIV Harcerski Bieg Niepodległościowy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Sławęcinku
2017-11-01

W służbie Ojczyźnie

Dnia 1 listopada harcerze z 21 Dh Kamienie udali sie pod pomnik Bartoszcze, by uczcić minutą ciszy tragiczną śmierć lokalnego Bohatera. Ćześć Jego pamięci. Czuwaj!!!

Czytaj więcej o: W służbie Ojczyźnie