Jesteś tutaj: Start / SZLACHETNA PACZKA

SZLACHETNA PACZKA

Drodzy Rodzice,

w tym roku również chcielibyśmy zaprosić Was do pomocy w przygotowaniu „Szlachetnej Paczki”. Jednocześnie bardzo dziękujmy za Państwa wspaniałe zaangażowanie w ubiegłym roku. Poniżej znajdziecie informacje, które pomogą przygotować mądrą i skuteczną pomoc dla rodziny w potrzebie.

Część 1. PPRZEDSTAWIENIE RODZINY:

Pani Anna (48 l.) mieszka wraz z mamą Janiną (74 l.).

Część 2. HISTORIA RODZINY:

Pani Ania pracowała, była szczęśliwą mężatką. W 2008 roku latem zachorowała na raka piersi, a w grudniu nagle zmarł jej mąż. Trudno jej było pogodzić się z nieszczęściem, jakie ją dotknęło. Następnego roku przeszła operacje amputacji piersi. W 2014 roku choroba znów dała znać, przez co musiała poddać się amputacji drugiej piersi. Nowotwór nie zatrzymał się. W ubiegłym roku usunięto jej węzły chłonne, a obecnie ma bardzo opuchniętą prawą rękę. Nic nie może zrobić sama. We wszystkim pomaga jej mama, która pomimo wieku i cukrzycy ma w sobie dużo siły. Kobiety na leki wydają miesięcznie 700 zł. Opłaty za mieszkanie to kolejne 700 zł. Pozostaje im 430 zł na osobę, jednak przy chorobach kobiet i ich dietach jest to bardzo skromna kwota.

Część 3. PIĘKNO RODZINY:

Pani Janina daje wielkie wsparcie pani Ani. Są dla siebie wszystkim. Kochają się. Lubią ludzi i wiedzą, że pomoc otrzymana od innych jest ważna i niezbędna.

Część 4. NAJWAŻNIEJSZE POTRZEBY RODZINY

Najważniejszą potrzebą jest opał, który jakby otrzymały nie musiałyby popadać w zadłużenie. Żywność bez konserwantów dla pani Ani i odzież są również bardzo potrzebne.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny:

I ŻYWNOŚĆ TRWAŁA:

Podstawowe produkty żywnościowe:Herbata, Kawa

Specjalne produkty żywieniowe:Herbata z morwy, żywność dla cukrzyków

Inne:Żywność bez konserwantów

II ŚRODKI CZYSTOŚCI I ARTYKUŁY HIGIENICZNE

Potrzebne środki czystości:Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon

III ODZIEŻ

Odzież

Lp

Imię

Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe)

Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.)

Rozmiar

Sylwetka

Anna

Kurtka

Uniwersalna

Janina

Kurtka

Uniwersalna

I V OBUWIE

Obuwie

Lp

Imię

Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe)

Kategoria (kozaki, adidasy itp.)

Rozmiar

Anna

Kozaki

Krótkie