Spotkanie I - 2016

I Zjazd Absolwentów

"Są miejsca, czasy i ludzie których sie nigdy nie zapomina ......"

Pomysł zorganizowania zjazdu zrodził się w naszych głowach znienacka- nie tracąc dużo czasu wraz z Izą Kańciak (Burzyńską) oraz Radkiem Bartz postanowiliśmy działać. Utworzona została grupa na fb "sławecinek - spotkanie po latach " do której to zapraszaliśmy koleżanki i kolegów ze szkolnych ław .

Po konsultacji z dyrektorem gimnazjum p. Robertem Orczykowskim uzgodniliśmy iż zjazd będzie dotyczył trzech roczników :

- 1988-1996 - klasy gdzie wychowawcą był p. R.Orczykowski

- 1989-1997 - klasy gdzie wychowawcą była p.J.Madajewska

- 1990-1998- klasy gdzie wychowawcą była p. J.Dreliszak oraz ustaliliśmy termin zjazdu na dzień 25.06.2016r. godz. 11.00.

Na naszym planowanym spotkaniu nie mogło zabraknąć również naszego grona pedagogicznego, z nauczycielami  nawiązałam kontakt telefoniczny ,a także kontakt na fb ,  już po głosie było można odczuć ich zaskoczenie, radość że po tylu latach od zakończenia podstawówki znowu się spotkamy w starym składzie. Zainteresowanie tematem zjazdu przez koleżanki i kolegów było różne, niektórzy juz w kwietniu chętnie deklarowali że będą obecni, inni dopiero czekali do ostatnich chwil.

W końcu długo oczekiwany dzień nadszedł,  nauczyciele zostali przywitani przez nas kwiatami , nie obyło się bez uścisków , każdy bez problemu rozpoznał "kto jest kto". Zorganizowaliśmy kawę i poczęstunek dla wszystkich uczestników zjazdu z pomocą obsługi szkoły. Każdy uczeń włączył się do poczęstunku , był również pyszny domowy tort .

Miejsce szczególne było również przygotowane na kroniki szkolne i zdjęcia, które zostały przyniesione przez nas samych jak i nauczycieli. Wspomnień nie bylo końca, każdy pokrótce powiedział o sobie, o swoich dalszych losach po ukończeniu podstawówki, również nauczyciele opowiedzieli o swoich dalszej dydaktyce. Po poczęstunku udaliśmy na spacer po szkole z zewnątrz jak i wewnątrz. Pan dyrektor oprowadzał nas po części starej szkoły, która wzbudziła w nas wspomnienia , a także po nowej części która powstała jak już opuściliśmy szkolne mury. Zobaczyliśmy m.in. nową salę gimnastyczną, nowe sale lekcyjne tematyczne , oraz niektóry projekty realizowane  przez uczniów gimnazjum.

Na zjeździe panowała bardzo sympatyczna i miła atmosfera , każdy chętnie włączał się do rozmowy , przedstawiał swoje  refleksje, przemyślenia. Na sam koniec zostaliśmy poproszeni o pozostawienie śladu tego spotkania poprzez dokonanie wpisu w kronice szkolnej oraz robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Zostawiliśmy swoje dane kontaktowe i zaplanowaliśmy kolejny zjazd już za rok.

W imieniu swoim jak i moich kolegów i koleżanek z czasów szkolnych dziękuje p. dyrektorowi za umożliwienie spotkania w szkole, za sprawną organizację i za miłą atmosferę spotkania . Do zobaczenia za rok!

Monika Szumann (Pindel)