Jesteś tutaj: Start / Strona główna

WITAMY NA NASZEJ STRONIE.

ZAPRASZAMY DO

ZAPOZNANIA SIĘ Z HISTORIĄ SZKOŁY,

OSIĄGNIĘCIAMI UCZNIÓW

ORAZ GALERIĄ ZDJĘĆ.

Informacje o autobusach i zajęciach
w czasie ferii w zakładce WYDARZENIA

---------------------------------------------------------------------------

O czym warto pamiętać przed feriami – poradnik MEN (tutaj)

.............................................................................................................................................................

Ruszyła pilotażowa platforma lektury.gov.pl

Biblioteka, w której uczniowie z całej Polski znajdą lektury do szkół podstawowych i liceów. Nie będą musieli wyrabiać sobie kart ani stać w kolejkach. Nie grozi im, że ktoś ich ubiegnie i wypożyczy książkę przed nimi – lektur starczy bowiem dla wszystkich, a wypożyczonych książek w ogóle nie trzeba będzie zwracać do biblioteki. Niemożliwe? Taką bibliotekę od dziś można znaleźć w Internecie na platformie lektury.gov.pl.

O PROJEKCIE

Rozwój Internetu i postępująca cyfryzacja oznaczać powinny łatwiejszy dostęp do klasycznych dzieł polskiej i światowej literatury. Uruchamiając portal Lektury.gov.pl, oddajemy w Państwa ręce nowe narzędzie ułatwiające zapoznawanie się z utworami literackimi będącymi na liście lektur szkolnych.

Serwis Lektury.gov.pl to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

Serwis powstał przede wszystkim z myślą o uczniach i studentach, nauczycielach i wykładowcach, ale zachęcamy do korzystania z niego wszystkich, którzy chcą poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze dzieła literatury polskiej i światowej.

Źródło:
Strona internetowa Ministerstwa Rozwoju www.mr.gov.pl