Udział szkolnego teatrzyku profilaktycznego „Pineska” w VI Wojewódzkim Profilaktycznym Festiwalu Teatralnym „poPaTrz”

W tym roku odbyła się już szósta edycja Wojewódzkiego Profilaktycznego Festiwalu Teatralnego poPaTrz.
Jak co roku poPaTrz cieszył się popularnością.

Tym razem wystąpiło siedem grup. Żnińska „Drabina” w sztuce „Spętani”, Bydgoski „Impuls” ze spektaklem „W wirtualnym świecie”, Chełmno – „Kropka.G” i ich „Baśń o Kopciuchu”, „Lucarna” z Barcina ze sztuką „Poobiednie igraszki”, Sławęcinek z grupą „Pineska” – „Pozory”, Dobrzejewickie „Profile” w „Show” i Kruszwicki „Zakręt” w spektaklu „Moralność w państwie F”.
Jury w składzie:
- Przewodniczący Roman Holc – Aktor Teatru Lalka w Warszawie
- Sierż. Sztab. Anna Grecman z inowrocławskiej Komendy Policji
- Monika Dziwnik z inowrocławskiego Ośrodka Terapii Uzależnień
- Anna Staszak – Azylantka- absolwentka, studentka kulturoznawstwa, aktorka toruńskiego Teatru Studenckiego „Perpetuum Mobile”, przyznało naszej grupie następujące  nagrody:
DLA NAJLEPSZEGO AKTORA: MARCELEGO  MIELIŃSKIEGO
ORAZ WYRÓŻNIENIE DLA GRUPY ZA: PROMOWANIE WARTOŚCI RODZINY W SPOŁECZEŃSTWIE
Sztuka, którą wystawiliśmy na scenie MDK, została napisana przez członków zespołu: Marzenkę Broniszewską, Zuzię Gralak i Marcelego Mielińskiego. Opowiada ona o problemach dorastającej młodzieży, a także o problemach ich rodziców. Tytuł spektaklu „Pozory” miał skłonić widza do refleksji nad losem głównego bohatera.  W czasie festiwalu, zarówno przed jak i po występie, towarzyszyło nam wiele emocji. Byliśmy podenerwowani, ponieważ chcieliśmy pokazać się z jak najlepszej strony. Reakcja widowni w czasie naszego występu przerosła nasze oczekiwania, ludzie żywo reagowali na to co działo się na scenie, a na koniec dostaliśmy gorące brawa. W tym momencie poczuliśmy się jak prawdziwi aktorzy.
Po wszystkim wszyscy uczestnicy udali się do Żnina, gdzie w miniony weekend odbył się II Kujawsko-Pomorski Regionalny Przystanek PaT, na którym również nie zabrakło atrakcji.