Jesteś tutaj: Start / ARCHIWUM / 2013/2014 / Bliżej Rosji

Bliżej Rosji

Dnia, 18 czerwca odbyła się wycieczka do Torunia w ramach projektu „Bliżej Rosji”. Uczniowie cały rok czynnie uczestniczyli w comiesięcznych spotkaniach, które na celu miały propagowanie języka rosyjskiego oraz szerzenie kultury Rosji. Zwieńczeniem tych spotkań był wyjazd do Torunia na wykład, który odbył się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Profesorowie z filologii rosyjskiej UMK przygotowali bardzo ciekawą  prezentację na temat tradycji rosyjskich. Organizatorzy  przybliżyli również niezwykłe ciekawostki na temat Rosji, o których nie można przeczytać w podręczniku! Uczniowie zgodnie twierdzili, że wykład był bardzo ciekawy i pouczający. Po wykładzie uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na spacer po starówce Torunia. Opiekę nad uczniami sprawowały p. Anna Piasecka i p. Katarzyna Stachowiak.