XIII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych w Inowrocławiu

Dnia, 14 czerwca Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria” zorganizowało  XIII Integracyjną Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w  Hali Widowiskowo – Sportowej w Inowrocławiu. Ideą Spartakiady jest aktywizacja środowisk osób niepełnosprawnych oraz popularyzowanie terapii ruchem.

Uczestnicy brali udział w wielu ciekawych konkursach i rozgrywkach sportowych. Organizatorzy przygotowali także wiele badań profilaktycznych, które odbywały  się w hali od 10:30 do 16:00. Na zewnątrz zaś, cały czas trwał  festyn rodzinny wraz z zawodami sportowymi czyli grą miejską. Imprezę  zakończyła uroczysta dekoracja i wręczenie nagród zwycięzcom. Uczniowie naszego gimnazjum wzorowo spisali się w roli wolontariuszy. Służyli pomocą, opiekowali się osobami niepełnosprawnymi, a na koniec wręczali medale i nagrody. Ogromne podziękowania dla wszystkich uczniów, którzy wsparli Spartakiadę swoją pomocą i dobrym słowem. Nasi wolontariusze to – Patrycja Kościańska, Patrycja Bernacka, Patrycja Majewska, Katarzyna Białek, Anna Pyrcioch, Patrycja Szumlas, Justyna Wiktorowska, Zbyszek Balcerzak, Mikołaj Szulc, Anita Dorak, Jowita Mroczkowska, Agnieszka Radzikowska, Marceli Mieliński.  Opiekunami wolontariuszy byli: p. Magdalena Halik, p. Dorota Kozłowska, p. Katarzyna Leśniak, p. Sabina Nowicka – Prusak, p. Anna Piasecka, p. Piotr Nijak.