Jarmark adwentowy i konkurs na Szopkę Bożonarodzeniową w Przysieku

W dniu 12 grudnia uczennica naszej szkoły Monika Basińska z kl. III b pod opieką p. mgr K. Stachowiak wzięła udział w III Wojewódzkim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych, w którym otrzymała wyróżnienie w kategorii uczniowie szkół ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu był Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minkowie, Oddział w Przysieku. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej. Koniecznie należało uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Oceniane było: nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne.

tekst i zdjęcia – mgr K. Stachowiak