Dzień Patrona Szkoły

W dniach 7 – 8 lutego 2018r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku miały miejsce uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły.

W pierwszy dzień obchodów  odbył się uroczysty apel. Impreza rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Dyrektor - p. Robert  Orczykowski. Kolejnym punktem akademii był występ taneczny przedszkolaków uczęszczających do Przedszkola Samorządowego Gminy Inowrocław Oddział w Sławęcinku. Występ przygotowały p. D. Dziedzic, p. D. Wasielak oraz p. K. Gronostajska.Następnie uczniowie zaprezentowali przedstawienie „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” poświęcone Mikołajowi Kopernikowi. Młodzież przygotowała do występu p. M. Czerniak. Podczas apelu  można było obejrzeć galerię prac plastycznych o tematyce związanej z patronem szkoły. Wystawę przygotowała p. A. Oreszczenko, a o piękną scenografię zadbały p. K. Stachowiak oraz p. S. Nowicka-Prusak. Prezentację pt. Imię Kopernika przygotowały p. D. Kozłowska i p. Halina Janowska.  Po krótkim omówieniu spraw organizacyjnych związanych z obchodami Dnia Patrona Szkoły przez Dyrektora p. R. Orczykowskiego, prowadząca apel p. B. Kacprzak podziękowała wszystkim zebranym i zakończyła akademię. Podczas drugiego dnia obchodów na naszą uroczystość przybyli goście – wójt Gminy Inowrocław – pan Tadeusz Kacprzak, dyrektor Centrum Usług Oświatowych Gminy Inowrocław – pani  Małgorzata Makowiecka, przewodniczący NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Okręgu Kujaw Zachodnich w Inowrocławiu – pan Tomasz Marcinkowski, wiceprzewodnicząca ZNP Oddział Inowrocław – pani Mariola Cierpisz, radny Gminy Inowrocław – pan Grzegorz Laskowski, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Iwona Kujawa. Na uroczystość przybyli również rodzice wraz ze swoimi pociechami. W trakcie drugiego dnia obchodów zaprezentowano przedstawienie poświęcone Mikołajowi Kopernikowi, szkolny chór wykonał średniowieczne pieśni, zgormadzeni goście mogli dowiedzieć się o ciekawych miejscach na świecie, które noszą imię Mikołaja Kopernika. Pani Agnieszka Kwiatkowska przedstawiła również ciekawą prezentację na temat historii naszej szkoły. Prawdziwą atrakcją okazały się doświadczenia chemiczne, przygotowane przez nauczycielki chemii p. M. Halik i p. M. Jabłońską, w których uczniowie chętnie brali udział. Nie zabrakło elementów rozrywkowych, np. tańce w wykonaniu uczniów pod kierunkiem p. J. Dreliszak i p. A. Długopolskiej czy zaśpiewanie utworu „Panie Janie” w pięciu językach. Na zakończenie odbył się pokaz robotów, które skonstruowane zostały przez uczniów w ramach zajęć projektu unijnego Naukowy Zawrót Głowy pod kierunkiem dyrektora – pana Roberta Orczykowskiego. Nasi goście otrzymali również słodki poczęstunek w postaci pierników w kształcie Mikołaja Kopernika, wykonanych przez panią Jolantę Kaźmierczak z pomocą uczniów. Święto Patrona szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim za przybycie!