KONFERENCJA - BY RATOWAĆ NASZĄ MŁODZIEŻ PRZED ZAGROŻENIAMI, TRZEBA ROZMAWIAĆ I WSKAZYWAĆ IM SPOSOBY ICH UNIKANIA

Dnia 8 czerwca młodzież naszej szkoły brała udział w konferencji zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu na temat: „BY RATOWAĆ NASZĄ MŁODZIEŻ PRZED ZAGROŻENIAMI, TRZEBA ROZMAWIAĆ I WSKAZYWAĆ IM SPOSOBY ICH UNIKANIA”. Przebieg konferencji miał formę wykładów, prezentacji oraz filmów i spotów.

W czasie konferencji zostały poruszone zagadnienia dotyczące: hejtowania (krytyka wybranej przez hejtera osoby), stalkingu (uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej), grooming children (tworzeniu za pomocą Internetu relacji pomiędzy osobą dorosłą a dzieckiem, w celu wykorzystania seksualnego tego dziecka), sextingu (wysyłanie erotycznych smsów i zdjęć), trollingu (antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje) czy phishingu (metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję, w celu wyłudzenia określonych informacji). Przy używkach nie zabrakło informacji o narkotykach, dopalaczach oraz  paleniu i piciu alkoholu. Policjanci przedstawili skalę takich  przestępstw w powiecie, posługując się konkretnymi przykładami.

Grupa teatralna Pineska przygotowała i zaprezentowała szerokiej publiczności scenkę na temat cyberprzemocy.

Gościem specjalnym był polski sportowiec, wioślarz, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie (1992r) Pan Kajetan Broniewski. Mówił on jak ważne w życiu są cele, konsekwencja i zapał. Jego wystąpienie było poparte filmami z życia polskich sportowców, jak to zmagali się ze swoimi słabościami. Zachęcał do walki o siebie. Zachwycił uczestników swoją otwartością i tym, że mówił o sporcie z ogromną pasją.