Spotkanie poetyckie po rosyjsku

Dnia 3 czerwca uczennice Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Sławęcinku wraz z opiekunem p. Anną Piasecką wzięły udział w spotkaniu poetyckim w języku rosyjskim. Spotkanie dla gimnazjalistów z powiatu inowrocławskiego, zorganizowane zostało przez panią Izabelę Majewską – nauczycielkę języka rosyjskiego w III Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.

Zadaniem uczniów była recytacja wierszy wybitnego poety rosyjskiego Aleksandra Puszkina. Najpierw zgromadzeni wysłuchali w języku rosyjskim prezentacji dotyczącej życia i twórczości Puszkina, a następnie uczniowie wspólnie prezentowali przygotowane fragmenty wierszy. Cel tego spotkania to przede wszystkim rozwijanie wśród uczniów zainteresowania językiem rosyjskim, szerzenie kultury, literatury  rosyjskiej oraz kształtowanie umiejętności językowych. Wszyscy uczniowie poradzili sobie świetnie z tym niełatwym zadaniem i zebrali wiele pochwał od prowadzących spotkanie. Nasze gimnazjum reprezentowały Weronika Czajkowska, Agnieszka Pryka, Natalia Szczupak – 3b oraz Monika Harbat, Weronika Romianowska i Wiktoria Żelazna – 3c.