1 Rajd Rowerowy gimnazjalistów

Dnia 12 czerwca grupa uczniów pod opieką p. M. Halik i p. K. Stachowiak wzięła udział w rajdzie rowerowym na trasie Sławęcinek-Sójkowo-Radłówek-Pławin-Turlejewo-Helenowo-Tuczno.

Uczniowie chwilą ciszy upamiętnili smierć Piotra Bartoszcze przy obelisku w Rycerzewku, nad którym nasza szkoła sprawuje opiekę. Ponadto młodzież miała możliwość odszukania w parku wiejskim w Sójkowie - pomnika przyrody, którm jest wiąz szypułkowy o obwodzie 370 cm rosnący.  Nad jeziorem w Tucznie, podczas postoju rowerzyści odpoczywali na dzikiej plaży, podziwiając malowniczy krajobraz Kujaw. Po zregenerowaniu sił grupa zwiedziła kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Tucznie, w którym znajdują się zabytkowe renesansowe dzieła sztuki sakralnej. Rajd szczęśliwie zakończył  się w Sławęcinku, mimo zmęczenia uczniowie planowali kolejny wyjazd.